Regionaalminister Siim Kiisler eraldab sel aastal väikesaarte programmist toetusraha 10 projekti elluviimiseks, ligikaudu 640 000 euro ulatuses.
Regionaalminister Siim Kiisler sõnas, et väikesaartel ilma riigipoolse toeta enamasti väga keeruline teha piisavaid investeeringuid. “Kui juulikuus võib elu mõnel Eesti väikesaarel tunduda mugav ja idülliline, siis novembrikuiste sügistormide või veebruarikuise jäävangis oleku ajal on olukord märksa keerulisem,” rääkis Kiisler. “Määratud toetused on mõeldud selleks, et tagada võimalikult hea elukvaliteet väikesaartel aasta ringi.”
Seekord läheb toetusraha kokku viiele saarele, kõige rohkem läbis konkursisõela kihnlaste projekte.
Regionaalministri heakskiidetud eeltaotluste loetelus on Vilsandile veepäästevarustuse soetamine, Pranglile peatänavale tänavavalgustuse rajamine, Kihnu saarel Lemsi küla kanalisatsioonitorustiku uuendamine ja samas ka Jõujaama-Sadama tee trasside rekonstrueerimine, Vormsi kauplusesse jahutus- ja sügavkülmakambri paigaldamine, Vilsandi päästetehnika hoone ehitamine, Kihnu sadamahoone ehitamine, Suaru tankla rajamine ja merepäästevõimekuse arendamine saarel ning Abruka diiselelektrijaama ümberehitamine ja laiendamine päästejaamaks.
Väikesaarte programmi piirkonda kuuluvad tänavu Naissaar, Prangli, Aegna, Väike-Pakri, Osmussaar, Vormsi, Kihnu, Manilaid, Abruka, Kõinastu, Kesselaid, Vilsandi, Ruhnu ja Piirissaar.
Väikesaarte programmi eesmärgiks on toetada sealseid kogukondi esmatähtaste teenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi tagamisel. Programmi kohaselt on esmatähtsad teenused transpordiühendused mandriga ning saarekeskuse ja sadama vahel, hoolekande- ja tervishoiuteenused, esmatarbevahendite, toidu, elektri, joogivee, kanalisatsiooni ja kütuse kättesaadavus, jäätmemajandus, juurdepääs alg- ja põhiharidusele, päästeteenused ning sideteenused.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.