Selle aasta pikad lihavõttepühad tekitavad küsimuse, kas neljapäeval, 28.märtsil on lühendatud tööaeg?
Töölepingu seaduses §53 on tööaja lühendamise kohta toodud tähtpäevade lühike loetelu:
uusaastale, Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale ja jõululaupäevale eelnevat tööpäeva lühendab tööandja kolme tunni võrra.
Seega puhkepäevad rahvus- ja riigipühade tõttu, mille eel ei kohaldata lühendatud tööpäeva, on 2013. aastal järgmised:
? 29. märts – suur reede (reede)? 31. märts – ülestõusmispühade 1. püha (pühapäev)? 1. mai – kevadpüha (kolmapäev)? 19. mai – nelipühade 1. püha (pühapäev)? 24. juuni – jaanipäev (esmaspäev)? 20. august – taasiseseisvumispäev (teisipäev)? 25. detsember – esimene jõulupüha (kolmapäev)? 26. detsember – teine jõulupüha (neljapäev)
Lühendatud tööpäevad 2013 on:
? 23. veebruar (laupäev), sest 24. veebruar on iseseisvuspäev, Eesti Vabariigi aastapäev (pühapäev)? 22. juuni (laupäev), sest 23. juuni on võidupüha (pühapäev)? 23. detsember (esmaspäev), sest 24. detsember on jõululaupäev (teisipäev)? 31. detsember (teisipäev), sest uus aasta esimene päeva on riigipüha
2013. aastal on tööpäeval 8 riigipüha (vaba päeva) ja 2 lühendatud tööpäeva.
Riigipühal tehtava töö hüvitamine on reguleeritud Töölepinguseaduses §45:
(1) Kui tööaeg langeb ööajale (kell 22 kuni 6), maksab tööandja töö eest 1,25-kordset töötasu, kui ei ole lepitud kokku, et töötasu sisaldab tasu ööajal töötamise eest.(2) Kui tööaeg langeb riigipühale, maksab tööandja töö eest 2kordset töötasu.(3) Tööandja ja töötaja võivad kokku leppida ööajal või riigipühal tehtava töö hüvitamise lisa vaba aja andmisega erinevalt paragrahvi lõigetes 1 ja 2 sätestatust.
Töölepingu terviktekst on nähtav
SIIT.
Seotud lood
1. aprillil ei toimu pankadevahelisi ega rahvusvahelisi euromakseid, kuna ülestõusmispühade 2. püha tõttu on euroala maksesüsteemides puhkepäev.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.