Eile, 28. jaanuaril arutasid tööandjate keskliidu ja ametiühingute keskliidu esindajad tööandjate ettepanekut sotsiaalmaksu jagamiseks tööandjate ja töövõtjate vahel. Ametlikud läbirääkimised algavad pärast seda kui tööandjad esitavad põhjaliku kirjaliku ettepaneku sotsiaalmaksu jagamise põhimõtete kohta.
Ametiühingute keskliidu esindajad rõhutasid vajadust arutada ka tööõnnetuste ja kutsehaiguste kindlustussüsteemi põhimõtteid.
“Ettevõtjate nägemuses võiks sotsiaalmaks jaotuda sotsiaalpartnerite vahel selliselt, et pensioniosa maksavad tööandjad ja ravikindlustusmaksu maksaksid töövõtjad. Lähtume oma ettepanekus tänasest töötukassa mudelist, kus töötuskindlustuse maksukoormus on jaotatud sotsiaalpartnerite vahel ning töötukassa juhtimises osaletakse pariteetsetel alustel,” kommenteeris läbirääkimisi tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis.
19. detsembril otsustas tööandjate keskliidu volikogu alustada sotsiaalmaksu jagamise läbirääkimisi ametiühingutega, et netopalka vähendamata muuta sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa töötaja maksuks, et laiemal üldsusel tekiks tunnetus tööjõu tegelikust maksukoormusest. Läbirääkimiste alustamises sotsiaalmaksu jagamiseks leppisid pooled kokku 21. detsembril.
„Tööandjate manifesti 2011–2015“ kohaselt tuleb ravikindlustuses lähtuda printsiibist, et riskid kindlustavad nende kandjad, seega peab ravikindlustus muutuma töötaja brutopalgast finantseeritavaks kindlustusliigiks – eeldusel, et tööõnnetuse kindlustuse kulud kannab tööandja.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.