Täna tuleb riigikogus esimesele lugemisele keskerakonna fraktsiooni esitatud järjekordne astmelise tulumaksu eelnõu,
Eelnõu muudaks maksusüsteemi kaheastmeliseks ja selle jõustumisel jääb kuni 1518 eurosele kuusissetulekule kehtima 21% maksumäär ning seda ületavale osale rakendub 33% maksumäär, selgitas oma teates keskerakonna fraktsioon.
„Tulumaksusüsteemi muutmine suurendab riigieelarve tulusid ligikaudu 180 miljonit eurot, mis annab võimaluse leevendada näiteks õpetajate, päästjate ja politseinike palgatõusu küsimust ning taastada ka kohalikele omavalitsustele lasteaedade, noorte spordi ning teedehoiu rahad,“ lisas fraktsiooni esimees Kadri Simson.
Simsoni sõnul võimaldab seesugune lahendus alandada edaspidi ka tarbimismaksude ja sotsiaalmaksu kõrget taset. „Senisest õiglasemalt peavad hakkama enam panustama kõrgema tulu teenijad, samuti väldime astmelist tulumaksu kasutusele võttes majanduse ülekuumenemist,“ ütles Simson.
„Eestile on ülimalt vajalik Euroopa eeskujul hakata kasutama astmelist tulumaksu, mis suurendab ühiskonna solidaarsust ning ühtlasi riigieelarve tulusid. Kui valitsus läheb rahahädas isegi Haige- ja Töötukassa reservide kallale, siis siin on neile märksa õiglasem ja mõistlikum lahendus,“ rääkisSimson.
Seotud lood
Astmelise tulumaksu läbisurujad pole suutnud tõestada, et see meede ei vähenda majanduskasvu, majanduskasv on aga märksa jätkusuutlikum eelarvetulude kasvu allikas kui maksutõus, kommenteeris rahanduskomisjoni liige Taavi Rõivas Keskerakonna järjekordset astmelise tulumaksu eelnõu.
Rahandusministeeriumi ettepanekul jättis valitsus toetuseta Keskerakonna fraktsiooni järjekordse astmelise tulumaksu eelnõu.
Eestis on piisavalt arvamusliidreid, kes on valmis rohkem tulumaksu maksma, et anda sellega oma panus ühiskonna solidaarsusesse ja riigieelarve tuludesse, kinnitas riigikogu keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.
Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna eelnõu, mis tõstab tulumaksu neil, kelle kuu sissetulek on üle 1518 euro kuus. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul on tegemist eelnõuga, millest riigikogu ei tohiks keelduda.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.