Kasutamata põhipuhkuse kindlakstegemiseks ei ole määruses vaja sätestada eriregulatsiooni, kommenteeris sotsiaalministeeriumi tööelu arengu osakonna peaspetsialist Maria Pihl täna vastu võetud keskmise töötasu arvestamise määrust.
"Eelnõuga on loobutud kasutamata põhipuhkuse kindlakstegemise regulatsioonist, kuna töötaja kasutamata puhkus tuleb tööandjal igal kalendriaastal välja arvutada. Puhkuse väljaarvutamine on vajalik, et tööandja teaks töötajale puhkust anda. Töötaja peab saama iga aastal puhata 28 kalendripäeva," selgitas Pihl raamatupidaja.ee-le.
Kasutamata puhkuse hüvitamist reguleerib töölepingu seaduse § 71, mille kohaselt tuleb tööandjal töölepingu lõppemisel töötajale hüvitada kasutamata jäänud aegumata põhipuhkus rahas. "See põhimõte jäi täna muudetud määrusega samaks ning loobuti vaid ebavajalikust regulatsioonist," ütles Pihl.
Ta viitas, et kehtiva Vabariigi Valitsuse 11. juuni 2009. a määruse nr 91 „Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord” § 4 lõige 5 sätestab kasutamata põhipuhkuse kindlakstegemise arvestuse.
"Raamatupidajate ja tööandjate esindajatelt saadud tagasiside põhjal arvutavad tööandjad juba praegu kasutamata põhipuhkust välja päeva täpsusega. Kehtiva regulatsiooni kohaselt on arvutamise aluseks aga 15-päevane periood. Põhipuhkuse reservi päeva täpsusega kindlakstegemine on oluliselt õiglasem ja täpsem. Kuna puhkust arvestavad tööandjad päeva täpsusega, puudus mõistlik põhjendus kehtiva määruse regulatsiooni säilitamiseks," selgitas Pihl.
Valitsus kinnitas täna muudatused keskmise töötasu maksmise tingimustes ja korras.
Muudatused jõustuvad 1. jaanuarist 2012.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Valitsus kinnitas täna muudatused keskmise töötasu maksmise tingimustes ja korras, teatas riigikantselei.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.