Eile võttis riigikogu vastu kaks seadust, millest üks puudutab töötajate üleühenduselise kaasamist ning teine kolmandate riikide kodanike värbamisega seonduvaid kohustusi ettevõtjatele.
86 poolthäälega võeti vastu valitsuse algatatud töötajate üleühenduselise kaasamise seaduse muutmise seadus (48 SE), mis tuleneb Euroopa Liidu vastavatest direktiividest.
Seadus parandab üleühenduseliste ettevõtjate ja üleühenduseliste ettevõtjate gruppide töötajate õigust saada asjakohasel tasandil aegsasti teavet tagades, et nendega peetakse nõu. Seadus kindlustab ka parema õigusselguse.
Seaduse teksti ja seletuskirja saab lugeda
SIIT.
Teiseks võeti 80 poolthäälega vastu samuti valitsuse algatatud välismaalaste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus (43 SE), mis võtab üle Euroopa Parlamendi ja nõukogu vastava direktiivi.
Seadus sätestab ebaseaduslikult riigis viibivate kolmandate riikide kodanike tööandjatele kohaldatavate karistuste ja meetmete miinimumnõuded.Kehtestatakse üldine keeld võtta tööle kolmandate riikide kodanikke, kellel puudub seaduslik alus Euroopa Liidus viibimiseks, samuti kehtestatakse karistused tööandjate suhtes, kes seda keeldu rikuvad. Seadus näeb Eestis ilma seadusliku aluseta viibivale välismaalase töötamise võimaldamise eest ette rahalise karistuse või kuni kolme aasta pikkuse vangistuse.
Seaduse teksti ja seletuskirja saab lugeda
SIIT.
Seotud lood
Detsembri alguses siseministeeriumi poolt ministeeriumitele kooskõlastamiseks saadetud välismaalaste seaduse ja mitme teise seaduse muutmise seaduse eelnõu näeb ette tavatult rangeid karistusi ja tegevuspiiranguid neile ettevõtjatele ja tööandjatele, kes võimaldavad töötada isikul, kellel tegelikult puudub seaduslik alus Eestis töötamiseks.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.