Juulis suurenes masinate ja seadmete eksport 61% ehk 0,9 miljardit krooni võrreldes eelmise aasta sama kuuga. Masinate ja seadmete import kasvas samas 69%.
Juulis kasvas kaupade eksport jooksevhindades 32% ja import 23% eelmise aasta juuliga võrreldes, teatas statistikaamet.
Juulis eksporditi Eestist kaupu jooksevhindades 10,9 miljardi krooni väärtuses ja imporditi Eestisse 11,6 miljardi eest. Eksport suurenes 2,7 miljardit krooni ja import 2,2 miljardit võrreldes eelmise aasta juuliga. Kaubavahetuse puudujääk oli 0,7 miljardit krooni, mis oli ligi kaks korda väiksem kui eelmise aasta juulis.
Eestist eksporditi enim masinaid ja seadmeid (22% koguekspordist), mineraalseid tooteid (15%) ning metalle ja metalltooteid (10%). Võrreldes eelmise aasta juuliga suurenes masinate ja seadmete eksport 61% ehk 0,9 miljardit krooni. Samuti suurenes metallide ja metalltoodete ning puidu ja puittoodete väljavedu. Masinaid ja seadmeid eksporditi peamiselt Rootsi ja Soome, metalle ja metalltooteid Soome ja Türki ning puitu ja puittooteid Soome, Rootsi ja Suurbritanniasse.
Juulis imporditi Eestisse kõige rohkem masinaid ja seadmeid (23% koguimpordist), mineraalseid tooteid (18%) ning põllumajandussaadusi ja toidukaupu (11%). Võrreldes mulluse juuliga suurenes masinate ja seadmete import 69% ehk 1,1 miljardit krooni. Samuti suurenes transpordivahendite ning metalli ja metalltoodete import. Masinaid ja seadmeid imporditi peamiselt Rootsist ja Soomest, transpordivahendeid Saksamaalt ja Rootsist, ning metalle ja metalltooteid Soomest ja Saksamaalt.
Peamised kaupade ekspordi sihtriigid olid juulis Soome (16% koguekspordist), Rootsi (13%) ja Venemaa (13%). Võrreldes eelmise aasta juuliga suurenes kõige rohkem eksport Rootsi, Venemaale ja Hiinasse. Hiina eksporditi peamiselt mineraalseid tooteid.
Põhilised riigid, kust Eestisse juulis kaupu imporditi, olid Soome (16% koguimpordist), Saksamaa ja Läti (kumbki 11%). Enim suurenes kaupade sissevedu Rootsist ja Poolast.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.