Kuigi omavalitsustes on kasutusel ligikaudu 15 erinevat tarkvarasüsteemi, ei tohiks eurole üleminekul raamatupidamisprogrammidega suuri probleeme tekkida, arvas rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak.
"Rääkides riigi pearaamatupidajaga, kinnitas tema mulle, et väga paljud omavalitsused kasutavad ühtesid ja samasid tarkvarasid, mis teeb tegelikult valmistumise lihtsamaks, sest kui üks arendaja tarkvara puhul arendused ära teeb, siis seda saab kasutada ka paljudes teistes omavalitsustes," vahendavad ERR uudised Varraku sõnu ERR-i raadiouudistele.
Türi abivallavanem Üllar Vahtramäe avaldas arvamust, et kõige tõsisemaks küsimuseks kujuneb just raamatupidamisprogrammide ümbertegemine.
Kui Türil on osad tööd raamatupidamistarkvara haldaja abiga juba tehtud ning Vahtramäe erilisi suuri probleeme tulemas ei näe, nentis ta, et see võib olla omavalitsuseti erinev, kuna kasutatakse erinevaid tarkvarasid.
Rahandusministeerium on kutsus tänaseks Paidesse kokku omavalitsuste esindajad, et jagada neile teavet ja saada ka tagasisidet ettevalmistustest euro kasutuselevõtuks.
Seotud lood
Rahandusministeeriumi korraldab täna Paide Kultuurikeskuses kohalike omavalitsuste esindajatele euro kasutuselevõtu üldist korraldust ja üleminekuks vajalikke ettevalmistusi tutvustava infoseminar-arutelu.
Lisaks kindlustundele toob uuest aastast kehtima hakkav euro muutuseid ka eraisikute ja ettevõtjate ellu. Kuna üleminekukurss sai möödunud nädalal selgeks, saab vajalikud muudatused nüüd lõpule viia.
Eile toimunud rahandusministeeriumis eurole ülemineku asjatundjate komisjoni koosolekul tõdes komisjoni esimees Tea Varrak, et kui eurole ülemineku ettevalmistused edenevad riigiasutustes plaanipäraselt, võivad väikeettevõtjad ajahätta jääda.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.