IRL ja Reformierakond otsustasid tänasel valitsuskoalitsiooni nõupidamisel kaotada alates 1. jaanuarist 2011 üleriigiliselt nii müügi- kui paadimaksu.
„Me ei ole nõus kõrvalt pealt vaatama, kuidas Tallinna linn järjekordselt oma käe linnarahva taskusse ajab. Tallinn ei ole vürstiriik, siin elavatel inimestel on õigus kaitsele ja riik siinkohal oma kaitset Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide omavoli eest ka pakub,“ ütles IRLi poliitikasekretär Margus Tsahkna.
Tema sõnul toob Tallinnas kehtestatud müügimaks endaga üleriigilise hinnatõusu, ohustab töökohti ja loob suure segaduse ettevõtluses.
„On selge, et Tallinna müügimaks toob endaga kaasa oluliselt rohkem kahju ja segadust kui kasu. Olukorras, kus Tallinn ei ole kärpinud oma valitsemis- ja poliitpropaganda kulusid, ei pea me võimalikuks pealt vaadata, kuidas linnarahva taskust lisaraha võetakse,“ rääkis Tsahkna.
Müügimaksu kehtestamine tähendab Tsahkna sõnul sisuliselt seda, et lisaks ebaõiglaselt kõrgele maamaksule võetakse iga tallinlase taskust aastas rohkem kui 1000 krooni lisaraha.
"Vaid päev enne müügimaksu kehtima hakkamist ei tea enamus ettevõtjaid, milliste teenuste pealt maksu kogutakse," ütles Tsahkna.
Koalitsioon otsustas müügimaksu ja paadimaksu üleriigiliselt kaotada alates 2011. aasta 1. jaanuarist. Müügimaksu eelnõu antakse parlamendis üle kolmapäeval, 2. juunil.
Seotud lood
Selveri juht Andres Heinverile tuli tänane teade, et Reformierakond ja IRL kavatsevad müügi- ja paadimaksu aastavahetusest kaotada, ootamatusena ning tundub poliitikute peata käitumisena.
Hindade tõstmine müügimaksu tõttu on liiga keeruline ja kulukas ning seetõttu võtame 1% enda kanda, sõnas Kaubamaja juhatuse esimees Raul Puusepp.
Riigikogu rahanduskomisjon otsustas oma tänasel istungil saata täiskokku esimesele lugemisele Reformierakonna ja IRLi fraktsioonide algatatud kohalike maksude muutmise seaduse eelnõu, millega kaotatakse müügimaks ja paadimaks.
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas ütles Äripäevale, et kui riigikogu müügimaksu ja paadimaksu keset aastat keelaks, tuleks sellest saamata jäänud tulu hüvitada riigikassast.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.