Elva rehvitöökoja OÜ Kummix juht ja üks omanikke Raul Kevvai ütles, et kui 1. oktoobril nende raamatupidamisprogramm lukku pandi, olid nad sunnitud diktaadile alluma ning võtma 4600 krooni eest uue versiooni aastaks rendile.
„Nad küsisid algul lausa 12 000 krooni ehk sama palju kui ma omal ajal programmi eest välja käisin ja vahepeal olen lisaks täiendusi ostnud,“ rääkis Kevvai. „Meie firma on olude sunnil oma tegevust koomale tõmmanud, meie kuukäive on umbes 100 000 krooni ja uue versiooni sundsoetamine käis meie tasku pihta.“
Kevvai lisas, et tegelikult oli ta eelmise versiooniga enam kui rahul. „Meie väikefirmale polnud rohkem vaja, arvutisse jooksis sisse kõik vajalik – tšekid, arved, rehviladu – ja kõik töötas hästi,“ lausus Kevvai.Kevvai möönis, et nad kaalusid ka mõne muu raamatupidamisprogrammi peale üle minna, kuid poole aasta pealt on seda keeruline teha ja raamatupidaja selle üle õnnelik küll ei oleks. „Muidugi oleks võinud aasta alguses kohe mõnele teisele programmile üle minna, aga nüüd on see vaid tagantjärgi tarkus,“ möönis Kevvai.
Autor: Lemmi Kann, Väinu Rozental
Seotud lood
Meie oleme HansaWorldi toodete edasimüüja ja lähtume oma tegevuses programmi autori poolt kehtestatud litsentsi- ja edasimüügi tingimustest, selgitas üks suuremaid edasimüüjaid Excellent Business Solutions Eesti tegevjuht Janno Oja.
HansaWorldi tarkvara üks suuremaid edasimüüjaid HW HansaRaama OÜ on lisaks raamatupidamistarkvara uuendamise sundusele pannud kliendid veel ühte sundseisu - näiteks HansaRaama programm võimaldab e-maksekorraldusi otse saata vaid SEBsse, teistesse pankadesse tuleb e-maksekorraldused käsitsi sisestada.
Nördinud ettevõtjad ja raamatupidajad nimetavad väljapressimiseks HansaWorldi tarkavara edasimüüjate käitumist, millega vanade versioonide kasutusõigus keerati lukku, ning ärgitatakse ostma uut versiooni.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.