Saates „Digitark äri” tuleb juttu ettevõtlusest ja innovatsioonist. Kuid miks me räägime innovatsioonist ajal, kui majandus on juba pikemat aega languses, ettevõtted lähevad pankrotti ja paljud koondavad töötajaid? Kuula saadet.
- Stuudios on esiplaanil ettevõtjad Priit Kongo ja Ulvi Tallo ning saatejuht Mare Timian Foto: Kai Koks
Tarkvaraarendusfirma Net Group tegevjuhi Priit Kongo sõnul tuleb just praeguses majandusolukorras rääkida innovatsioonist, sest see on võimalus lükata mugavustsoonis olevad ettevõtjad tegema kriitiliselt olulisi otsuseid.
Innovaatiline äri loob võimalusi olla oma konkurentidest eespool ja viia ellu midagi, mida seni pole tehtud ning olla teistele teenäitaja. Tulevikku vaadates on meil nii või teisiti vaja olla uuenduslikud, kui tahame konkurentsis püsida.
Finantsteenuste ettevõtte Grow tegevjuht Ulvi Tallo tõdeb saates, et meisse on justkui sisse kodeeritud ellujäämise instinkt ning rasketes olukordades on suurem vajadus õppida, edasi liikuda, võtta kasutusele uued tööviisid. Just see ongi see, mis meid edasi viib. Innovaatilisemad ettevõtted jäävad ka rasketes oludes püsima.
Saatekülalised räägivad oma kogemustest muudatuste juhtimisel ettevõttes ning toovad ilmekaid näiteid. Saadet juhib Äripäeva teemaveebide raamatupidaja.ee ja palgauudised.ee ärijuht Mare Timian.
Innovatsioon ja majanduslangus: just nüüd on parim aeg äri restardiks
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.