Kas 2020. aastal on maksude osas tormiline või pigem meditatiivne olukord?
- Maksuteabevara autor, KPMG maksuvaldkonna juht Joel Zernask (vasakul), teabevara vanemtoimetaja Heidi Saar ja KPMG maksunõustaja Einar Rosin. Foto: Andres Laanem
Maksuteabevara autor, KPMG maksuvaldkonna juhi Joel Zernaski hinnangul on sellel aastal põhjapanevaid muudatusi vähe, aga sellegipoolest leidub päris palju asju, millele tähelepanu pöörata. On tehnilisemaid muudatusi, aga on ka laiaulatuslikumaid, nagu kasvõi pensionisüsteemi teema.
Üks üsnagi oluline muudatus, mis puudutab selliseid ettevõtjaid, kes tegutsevad piiriüleselt, on nn lahkumismaks. Olukorras, kus ettevõtja viib oma välisriigis asuvasse püsivat tegevuskohta vara või ka teistpidi - et välisriigi ettevõte toob Eestisse püsivasse tegevuskohta vara, mis siit peakontorisse tagasi viiakse siis tuleb maksustada selle vara turuväärtuse ja bilansilise maksumuse vahet.
Joel Zernask ja KPMG maksunõustaja Einar Rosin käivad läbi 2020. aasta juba jõustunud maksuregulatsioonid ning heidavad valgust ka sellele, mis on sel aastal veel tulemas.
"Teabevara tunni" saadet juhib Äripäeva
teabevara vanemtoimetaja Heidi Saar.
Kuula saadet siit:
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.