Käibemaksu arvestus ei ole keeruline, kui tehingud toimuvad kõik Eestis. Kui räägime rahvusvahelistest tehingutest, siis on karisid rohkem, millele otsa põrutada.
- Ernst ja Young Baltic AS-i juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling Foto: Eiko Kink
Tõsi, ka Eesti-sisesel käibel on mõned käibe tekkimise aja erisused, kuid suures pildis saame kindlad olla, et käibemaks tuleb Eestisse tasuda, jääb üle vaid nuputada, millises määras.
Kui räägime rahvusvahelistest tehingutest, siis on karisid rohkem, millele otsa põrutada. Rahvusvaheliste tehingute puhul peame teadma, kus riigis käive tekib, kas on tegemist mõne erandiga põhireeglist või tuleb koguni mõnda käibemaksu erikorda kasutada. Kui käibe tekkimise koht on välja mõeldud, siis tuleb aru saada, mis perioodil ja millise riigi käibedeklaratsioonil käivet deklareerida tuleb.
Veebiseminaril räägib Ernst & Young Baltic AS-i juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling olulisematest rahvusvahelistest kauba ja teenuse pakkumistest nii maksukohustuslasele kui ka lõpptarbijale. Samuti räägib ta kauba või teenuse rahvusvahelisest ostmisest.
Veebiseminaril toome välja levinumad vead ja tõmbame joone peale sellele, mida kindlasti ei soovita ise järele proovida.
Ootame osalema! Veebiseminari pileti ja täpse info saad
SIIT.
Veebiseminar toimub 2. mail kell 11.00-12.30 Zoomis.
Veebiseminari saavad järele vaadata kõik registreerunud 2 nädala jooksul peale toimumist.
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.