• 07.12.23, 07:30

TOP 10 lood novembris | Maksumöll saab reaalsuseks, kasutamata puhkusepäevad ei aegugi, e-arvete kohustus, see käsitöö pole raamatupidamine

Siit leiad raamatupidaja.ee 10 kõige olulisemat uudist ja artiklit, mis pälvisid lugejate erilise tähelepanu novembrikuus. Vaata, kas teised lugejad leidsid midagi sellist, mis sul märkamata jäi.
TOP 10 lood novembris |  Maksumöll saab reaalsuseks, kasutamata puhkusepäevad ei aegugi, e-arvete kohustus, see käsitöö pole raamatupidamine
  • Foto: Ergo Sander
1. Mis muutub 2024. aastal, kui hoogu koguv maksumöll saab reaalsuseks?
Uus aasta toob maksumöllu ja koos sellega ka paraja segaduse. Et raamatupidaja ja ettevõtja ei kaotaks sihti maksumuudatuste rägastikus, küsime maksuekspertidelt 14.12 ära praegu kõige kuumema küsimuse: „Mis muutub raamatupidaja töös aastal 2024?“
2. Juristid soovitavad: päästa end hiilivast erisoodustusmaksust
Olgem tähelepanelikud, töötajatele ja juhatuse liikmetele antud laene võidakse maksustama hakata, ütlevad advokaadibüroo Walless advokaadid.
3. Imre Pralla: see ei ole raamatupidamine, see on jabur käsitöö
Arve tegemiseks sisestab üks inimene arve andmed arvutisse ja teeb PDF-faili või trükib arve lausa paberile ja arve saaja toksib sellesama arve andmed uuesti arvutisse, toob Askendo raamatupidamisbüroo juht Imre Pralla kurioosse näite, mis on jätkuvalt piogem tavaline kui haruldane.
4. Advokaat: äriseadustiku äärmiselt ebaõnnestunud muudatus tuleb kiiresti ümber teha
Uus seadusemuudatus paneb osaluste ostjad-müüjad juhatuse lõa otsa, kirjutab advokaadibüroo Sorainen partner Piret Jesse.
5. Heli Raidve: "Kasutamata puhkusepäevad ei aegugi, kui tööandja ei teavita töötajat"
Tunnustatud tööõiguse ekspert Heli Raidve juhtis Pärnu Raamatupidamiskonverentsil tähelepanu Euroopa Kohtu otsustele, mis muutsid kasutamata puhkusepäevade aegumise senist praktikat.
6. Käibemaksu tõus toob kaasa parajat segadust arvete ja raamatupidamisega
Maret Güldenkoh selgitab käibemaksu arvestust ja arvete koostamist enne ja peale käibemaksu tõusu alates 1.01.2024.
7. Saalitäis raamatupidajaid avasid kaardid, mida nad audiitoritest arvavad
Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu esines Pärnu Raamatupidamiskonverentsil ettekandega „Audiitorite 7 sooja soovitust raamatupidajatele“. Muu hulgas uuris ta saalitäielt raamatupidajatelt, kuidas nad on rahul oma audiitoriga ning kas ja kuidas sujub nende koostöö.
8. Kasvu TOP5: kõige uhkema kasvu tegid need viis raamatupidamisbürood
Silma jääb huvitava asjaoluna muu hulgas, et viiendale positsioonile rebinud ettevõttel polnud kolmandas kvartalis ühtegi töötajat.
9. SUUR GALERII: vaata, kes pälvis Arvestusala Edendaja 2023 tiitli raamatupidajate energiapäeval
Raamatupidaja.ee tähistas 10. novembril rahvusvahelist raamatupidajate päeva särtsaka energiapäevaga „Mängleva kergusega uute teadmisteni“. Praktilistele ja põnevatele ettekannetele lisaks saime võimsa annuse loovat energiat, sõime torti ning traditsiooniliselt andsime välja tiitli Arvestusala Edendaja 2023.
10. Lähetusse saatmise reeglid ja päevaraha maksmise erisused
Seda artiklit ajendas mind kirjutama lugejaküsimus lähetuse kohta. Selgitan lähemalt, mis on lähetus ja millised on lähetusega kaasnevad tegevused, sh kehtestatud nõuded päevaraha maksmiseks.
Novembrikuus enim tähelepanu pälvinud lood leiad SIIT.
Vaata palgauudised.ee novembrikuu loetuimaid lugusid SIIT.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele