• 01.04.21, 08:00

Töötasu toetus kodusistujale ei laiene

Terviseamet, Eesti Haigekassa ja Sotsiaalministeerium tegid viimasel hetkel Riigikogule ettepaneku, mille kohaselt lisatakse kevadise töötasu hüvitise tingimustesse uus klausel. Selle kohaselt makstakse töötasu hüvitis välja vaid töötajatele, kes hoolimata tööpuudusest püsivad aktiivsed. Uue tingimuse eesmärk on toetada koju jäänud töötajate füüsilist ja vaimset tervist.
Töötasu toetus kodusistujale ei laiene
  • Foto: Pixabay
Haigekassa ehk uue nimega Tervisekassa on praegusel ajal aina tugevamalt pööranud tähelepanu inimeste vaimsele tervisele. Uus kampaania "tasakaal on peaasi" võtab lisaks teistele valdkondadele fookusesse ka liikumise. Füüsilise aktiivsuse sidumine toetuse välja maksmisega annab lisavõimaluse motiveerida just neid inimesi, kes on koju jäänud.
Kampaania märksõnadeks on: liigu, söö, maga, tunne ja suhtle. Töölt eemale jäänud inimestel on suhtlemine selgelt vähendatud, mistõttu tulebki panustada teistele valdkondadele, mis aitavad seda puudujääki kompenseerida.
Aktiivsuse jälgimisel võetakse appi mobiilpositioneerimine
Varasemalt on mobiilpositsioneerimist kasutatud näiteks koroonaviiruse leviku tõkestamisel, kui eelmisel aastal loodi Statistikaameti poolt liikuvusanalüüs. Samade andmete kasutamine annab võimaluse kontrollida töötajate aktiivsust. Küll aga ei ole see ainus meetod, tööandjatel on võimalik esitada töötajate kohta ka aktiivsusgraafikuid. Viimane lahendus võimaldab töötajatel mobiilside jälgimisest loobuda, kuid seab kohustuse oma liikumiste kohta tööandjale aruanne esitada.
Ettepaneku kohaselt jaotatakse töötajate aktiivsus kolme katergooriasse:
Aktiivsuse määr 
Väljamakse määr 
Väljamakse maksimaalne summa 
10 000 ja rohkem sammu päevastöötasu toetus makstakse Töötukassa poolt välja 100% ulatuses1000 eurot bruto
5 000 kuni 7 000 sammu päevastöötasu toetus makstakse Töötukassa poolt välja 70% ulatuses700 eurot bruto
alla 5 000 sammu päevastöötasu toetus makstakse Töötukassa poolt välja 50% ulatuses500 eurot bruto
Töötasu toetuse taotluse esitamisel peab tööandja märkima, kas töötaja kohta esitatakse aktiivsusgraafik või on töötaja nõustunud mobiilse andmeside jälgimise alusel hinnangu saama. Vastutus aktiivsusgraafiku õigsuse osas jääb töötajale, kuid Töötukassal on õigus läbi viia omapoolseid kontrolle ja vajadusel kaasata hindamisse ka töötaja perearst.
Tõepoolest, tegu on traditsioonilise raamatupidaja.ee meeskonna aprillinaljaga ning töötasu toetuste maksmisele uut tingimust ei lisata. Küll aga soovitame teil ikka olla füüsiliselt aktiivsed ning kutsuda ka kolleege ülesse piirangute ajal rohkem looduses liikuma. Soovime teile mõnusat pikka nädalavahetust!

Seotud lood

Uudised
  • 31.03.21, 10:11
JUHEND: Töötasu hüvitise taotluse esitamine
Avaldusi uue töötasu hüvitise tarbeks saab esitada e-töötukassas alates 1.aprillist 2021. Põhjaliku juhendi järgi saab hüvitise taotlemise protsessi samm-sammult läbi teha. Iga sammu kohta on lisatud ka kuvatõmmis, mis aitab e-töötukassas orienteeruda.
Uudised
  • 01.04.21, 08:00
Uued KredEx COVID19 abimeetmed: tingimused, taotlemine ja KKK
KredEx avab uutel tingimustel kriisimeetmed, et aidata ettevõtetel pandeemia jätkumisest tingitud ajutised raskused ületada. Meetmete kogumaht on 180 miljonit eurot. Vastavalt valitsuse otsusele saab KredEx uutel tingimustel laenu- ja käenduslepinguid sõlmida juuni lõpuni.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele