Töö ja kool käivad tänapäeval tihti käsikäes ja riiklikult on hariduse omandajatel võimalik seaduses tulenevalt kasutada ka õppepuhkust. Kuidas aga sellise soovi puhul käituda ja mida on oluline jälgida?
Lugeja küsib: Tegime ettevõttes puhkuse ajakava. Paar töötajat märkisid sinna ka õppepuhkuse. Tavaliselt oleme töötajad lubanud õppepuhkusele siis, kui neil on vaja, ehk mingeid etteteatamise aegu järginud ei ole. Nüüd aga oleme olukorras, kus meil on palju kevadel õppepuhkust kasutada soovijaid ja tuli juurde üks avaldus, kus inimene soovib ülehomsest õppepuhkusele jääda. Nii jääks meil kontor päris tühjaks ja see oleks keeruline olukord. Kas me võime nõuda, et ta teataks puhkusele jäämisest 14 päeva ette?
Seotud lood
Igal ettevõttel tuleb hiljemalt esimese kvartali lõpuks ehk 31. märtsiks koostada ja töötajatele teatavaks teha jooksva aasta puhkusegraafik. Kuid miks seda üldse teha tuleb, selgitab Grant Thornton Balticu raamatupidamise grupijuht Kaija Salu.
Tasemeõppes või täiendkoolitusel osalemiseks nii Eestis kui ka välisriigis on töötajal ja ametnikul õigus saada õppepuhkust.
Tööinspektsiooni nõustamisjurist Anneli Lepik selgitab, kuidas saab mitme tööandja juures töötav õppur võtta õppepuhkust.
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.