Jaanuari lõpuni on avatud peresõbraliku tööandja märgise kandideerimisvoor era-, avaliku ja kolmanda sektori tööandjatele, kes usuvad, et läbi õnnelike töötajate kasvab organisatsiooni konkurentsivõime.
Kuni kolm aastat kestev põhjalik konsulteerimis- ja hindamisprogramm on konkursiga valitud organisatsioonidele tasuta.
Programmis osalenud tööandjad on mõistnud, et peresõbralikkuse loomine algab lugupidavast suhtumisest töötajasse. „Tänasel tööturul hindavad töötajad üha enam paindlikkust, väärikaid töötingimusi ning tasakaalu töö- ja eraelu vahel. Olukorras, kus töökätest on pidevalt puudus, aitab peresõbralik töökeskkond kindlasti kaasa professionaalsete oskustega töötajate värbamisele ja hoidmisele. Kutsun üles tööandjaid programmiga liituma, et mõelda koos töötajate ja konsultandiga läbi, mida organisatsioonis ette võtta, et töökeskkonda paremaks muuta ning kuidas kasvatada sellega ka oma organisatsiooni konkurentsivõimet,“ sõnas sotsiaalminister Tanel Kiik.
„Enamasti mõeldakse töö- ja pereelu ühitamisest rääkides väikeste lastega töötajatele, kuid küsimus on palju laiem. Mõistmist ja vastutulekut tööandja poolt vajavad ka need, kes hooldavad näiteks eakat pereliiget, tegelevad töö kõrvalt professionaalsel tasemel spordiga või peavad tööajast lemmikloomaga arsti juurde minema. Tahan esile tõsta ka neid tööandjaid, kes soosivad oma kollektiivis erinevas vanuses töötajaid ja murravad müüte, mis takistavad 50+ vanuses töötajal ühiskonda aktiivselt ja võimetekohaselt panustada. Valitsuse eesmärk on peresõbralik Eesti, kus kõik põlvkonnad tunneksid end õnneliku ja kaasatuna läbi kogu elu,“ lisas rahvastikuminister Riina Solman.
Möödunud aastal peresõbraliku tööandja kuldmärgise pälvinud SA Innove arendusvaldkonna juhi Reelika Väljaru sõnul oli Innove eesmärk saavutada olukord, kus iga töötaja on asutuse brändisaadik. “Programmi jooksul läbitud teekond tähendas tõsist mõttemaailma muutust väärtuspõhise juhtimise järjepideval juurutamisel. Kõige olulisem on oma töötajate vajaduste märkamine ning selleks kasutatakse tagasisidestamise vorme ja viiakse läbi rahulolu-uuringuid. Suurt rõhku paneme sisekommunikatsioonile ja tunnustamise süsteemile,” tõi Väljaru näiteid. “Oleme välja töötanud uue töötaja sisseelamise programmi, kus alustava kolleegiga toimuvad vestlused katseaja alguses ja lõpus, aga ka katseperioodi keskel. Ka lahkuvatele töötajatele otsitakse alternatiivseid võimalusi tööturul ning pakutakse nõustamisvõimalust,” lisas Väljaru. Tema sõnul näitab programmi jooksul ellu kutsutud ja edasi arendatud tegevuste positiivset mõju fakt, et aastaga on Innove värbamiskonkurssidel kandideerijate arv kahekordistunud.
Programmis osalevad organisatsioonid pälvivad esialgu algmärgise ning pärast põhjalikku konsulteerimis- ja hindamisprotsessi väljastatakse lõppmärgis kas pronks-, hõbe- või kuldtasemel. Programmis osalemine on konkursi läbinud organisatsioonidele tasuta.
Peresõbraliku tööandja programmis on juba osalenud 102 organisatsiooni, mõjutades enam kui 25 000 inimese töökeskkonda.
Sel aastal pääseb programmi ligi 30 tööandjat, kes valitakse välja
kandideerimisankeedi esitanud organisatsioonide hulgast. Lõplikud programmi pääsejad selguvad märtsi alguses. Programmi rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja peresõbraliku tööandja mudelit rakendab konsultatsiooniettevõte Civitta Eesti AS. Loe lisa programmist
SIIN.
Allikas: tooelu.ee
Seotud lood
Sotsiaalminister Tanel Kiik ja rahvastikuminister Riina Solman andsid pidulikul tunnustusüritusel 54 tööandjale üle peresõbraliku tööandja märgised. Lõppmärgise pälvis tänavu 24 tööandjat, kes on läbinud keskmiselt kahe ja poole aasta pikkuse põhjaliku programmi, eesmärgiga muuta oma töökeskkond pere- ja töötajasõbralikumaks.
Tänapäeval ootavad töötajad tööandjalt üha rohkem oma huvide ja eripäradega arvestamist, mistõttu on tööturul konkurentsieelis peresõbralikel tööandjatel, kes oma inimeste väärtusi jagavad. Sotsiaalministeeriumi laste ja perede osakonna peaspetsialist Laura Viilup jagab soovitusi, millele peaksid tööandjad tähelepanu pöörama, et olla peresõbralikumad.
Töönarkomaania on sõltuvuse liik, mis on ühiskonnas sageli auasi. Juba Anton Hansen Tammsaare ütles, et tee tööd, siis tuleb ka armastus. Arvestades tänapäeva istuvat eluviisi, tuleb hoopis infarkt. Suhted laste ja partneriga kannatavad, kuna töönarkomaan on väga enesekeskne; tööhoolikuga on raske arvestada, sest tema töö ei lõpe kunagi; ta ei oska puhata ega perele keskenduda, sest töö on kogu aeg nutitelefoniga kaasas; ta ärritub kergesti, sest töö tekitab stressi jne.
Eestis peetakse tähtsaks küsimust, kuidas leida ja hoida tööd ning saada vähegi normaalset palka. Põhjamaades ja Hollandis otsitakse aga mõõdukat tasakaalu töö ja puhkeaja vahel.
HRX on pereettevõtte taustaga rahvusvaheline logistikaettevõte, mis teenindab aastas enam kui 5000 klienti ning toimetab kohale üle 400 000 saadetise kogu Euroopas.