• 08.11.19, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Normaalne ülemus versus psühhopaadist diktaator

Hiljuti sattusin lugema üht artiklit juhist, kes juba alguses rõhutas, et temal ei ole alluvaid, vaid meeskond. See kõnetas mind ja pani mõtlema. Tundub, et meie ühiskond on jõudnud ilusate sõnade ajastusse. Mõtlen selle all eelkõige võimalust meedia ja sotsiaalmeedia kaudu sõnu võimendada, samal ajal nende eest vastutust võtmata.
Koolitaja Kaido Pajumaa arutleb ülemuse rolli üle
  • Koolitaja Kaido Pajumaa arutleb ülemuse rolli üle
On ju selge, et eelkõige Instagramis ja Facebookis loovad miljonid inimesed oma elust muljet, mitte ei dokumenteeri seda – nad näitavad teistele inimestele ainult seda üle võimendatud külge oma elust, mis võiks neid maalida ideaalseks, edukaks ja ihaldusväärseks.

Seotud lood

Uudised
  • 21.06.19, 10:00
Töötajad soovivad rutiinsete käskude täitmise asemel kaasa mõelda ja areneda
Coachingu “isa” John Whitmore ütleb, et inimesed on nagu tammetõrud: „Meie kesta all on peidus jõud, mida vajame selleks, et tammeks sirguda. Jah, me vajame ka toitu, toetust ja valgust, kuid kasvamise sisemine vägi on olemas meis endis“. Kuidas päästa valla inimese sisemine jõud, et tema tegelik potentsiaal avalduks? Vastust sellele küsimusele otsivad tõenäoliselt kõik juhid.
Uudised
  • 27.04.19, 09:27
Kui töö on elust suurem
Töönarkomaania on sõltuvuse liik, mis on ühiskonnas sageli auasi. Juba Anton Hansen Tammsaare ütles, et tee tööd, siis tuleb ka armastus. Arvestades tänapäeva istuvat eluviisi, tuleb hoopis infarkt. Suhted laste ja partneriga kannatavad, kuna töönarkomaan on väga enesekeskne; tööhoolikuga on raske arvestada, sest tema töö ei lõpe kunagi; ta ei oska puhata ega perele keskenduda, sest töö on kogu aeg nutitelefoniga kaasas; ta ärritub kergesti, sest töö tekitab stressi jne.
Uudised
  • 29.05.19, 09:00
Kuula: kuidas juhtida protsesse ja inimesi?
Külaliseks on Uuskasutuskeskuse juht Katriin Jüriska, et arutleda protsesside ja inimeste juhtimise üle. See jaotus on muidugi tinglik, sest tihti käivad need kaks käsikäes. Lisaks tuleb juhil juhtida ka iseennast.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele