• 23.04.19, 13:36
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nõudlus hooajatöötajate järele on kordades kasvanud

Hooajatööde pakkumiste arv on hüppeliselt kasvanud, kuid palka makstakse Eesti keskmisest vähem.
Käes on tööpakkumiste tippaeg hooajatöölistele
  • Käes on tööpakkumiste tippaeg hooajatöölistele Foto: scanpix
Keskmine pakutav kuupalk on hooajatöödel alates 888 eurost kuni 1268 euroni. Hetkel leidub Eesti suurimas tööportaalis CVKeskus.ee üle 300 hooajalise tööpakkumise. Tööandjad vajavad enim abilisi restoranidesse, hotellidesse ja haljastustöödele, samuti suvehooaja klienditeenindajaid ning laotöötajaid.
„Alates märtsikuust hakkas hooajaliste tööpakkumiste arv kiirelt kasvama. Tööandjad avaldasid võrreldes veebruariga koguni 54% rohkem hooajalisi tööpakkumisi,” toob välja CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt, kes lisab, et viimase kümne aastaga on Eesti tööandjate vajadus värvata hooajalisi abilisi pea kolmekordistunud (+ 181%).

Tööandjad ootavad ausust ja töötahet

Hooajaliste tööpakkumiste tippaeg on aprillis ja mais, kui tööandjad hakkavad otsima abitööjõudu suveperioodiks. Paljudel hooajatöödel pakutakse ka kohapealset väljaõpet ning kandideerijatelt ei eeldata muud kui töötahet, kohusetundlikkust ja ausust. Siiski leidub ka hooajalisi töid, mille puhul ootavad tööandjad kindlate oskustega kandideerijaid – näiteks otsitakse Tartumaal traktoristi.
Keskmine pakutav kuupalk on hooajatöödel alates 888 eurost kuni 1268 euroni ja tunnipalk 5,3 eurost kuni 6,1 euroni. Keskmisest suuremat töötasu on hooajatöödel võimalus teenida müügi-, ehituse- ja transpordisektoris, kus pakutav palk ületab 1500 euro piiri.
„Hooajatöödel teenitav töötasu jääb üldjuhul alla Eesti keskmisele palgale. Teisalt on aga enamik hooajalisi töid klienditeeninduse ja toitlustuse valdkonnas, kus keskmine palgatase ongi pisut madalam,” selgitab Henry Auväärt.
Henry Auväärt lisab, et hooajatöö valikul tasub töövõtjal oma eesmärgid selgelt läbi mõelda. „Ajutine töökoht loob võimaluse teenida lisaraha või haarata kogemusi valdkonnas, kus hiljem püsivalt töötada soovitakse. Noorele annab ajutiselt tööturule tulemine võimaluse mõista, missugust tööd tahetakse tulevikus teha.”
Allikas: CVKeskus.ee

Seotud lood

Uudised
  • 15.04.19, 13:22
Millistel elualadel on võimalik teenida suurt palka?
CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri enam kui 10 000 osalejaga tööturu-uuringust selgusid talentide palgatasemed. Kui suurt palka teenivad Eestis oma ala parimad arendajad, müügijuhid, ehitajad ja teiste ametialade esindajad? Kes teenivad rohkem kui riigikogu liikmed?
Saated
  • 29.03.19, 09:00
Kuula: 50 on uus 30
Seekordses saates „Töö ja palk” räägime vanemaealiste töötamisest ja sellest, kuidas neid tööturul aidata. Kuidas aitab karjäärinõustaja vanemaealisi tööotsingutel ja millist toetust pakutakse ettevõttes?
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele