Tänavu osales hajaasustuse programmis 67 omavalitsust ning riik panustab programmi 2,2 miljonit eurot. Hajaasustuse programmi eesmärk on tagada maapiirkondades elavatele peredele head elutingimused, et aidata kaasa elanike arvu püsimisele neis piirkondades.
- Hajaastustuse programm toetab veesüsteemide või juurdepääsuteede rajamist ja elektrisüsteemide paigaldamist Foto: Pixabay
„Hajaasustuse programm on suurepärane abivahend väiksemate kohtade toetamiseks. Selleks, et peredele üle jõu käivaid olmeprobleeme lahendada, toetame koos omavalitsustega nende lahendamist,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi. „Hajaasustuse programmiga toetame veesüsteemide ja kanalisatsiooni väljaehitamist, koduõuele juurdepääsu teede rajamist ning autonoomsete elektrisüsteemide paigaldamist.“
Programm on suunatud kõigi Eesti maakondade hajaasustusega piirkondadele. Sel aastal osaleb programmis kokku 67 omavalitsust. Omavalitsused panustavad tänavu programmi 2,34 miljonit eurot ning riigi regionaalarengu programmist toetatakse 2,2 miljoni euroga, mille toetussummad kohalike omavalitsuste põhiselt leiad r
ahandusministeeriumi kodulehelt.
Programmi on rakendatud 2013. aastast alates ning selle ajaga on toetust saanud seni üle 5700 majapidamise. Kokku on investeeritud rohkem kui 25 miljonit eurot, millest ligi kolmandiku on panustanud riik, kolmandiku omavalitsus ja kolmandiku eraisikud ise. Eelmisel aastal rajati programmi abil 686 kanalisatsioonisüsteemi, 629 veevarustussüsteemi, 111 juurdepääsuteed ning 2 autonoomset elektrisüsteemi.
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.