• 05.12.11, 15:34
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Koduomanikke maamaksuvabastus ei huvita? 

Maamaksust vabastamiseks saab avaldusi esitada vaid 10. jaanuarini, tuletab meelde Tallinna linnavalitsus. Praeguseks on avalduse esitanud 87 215 koduomanikku ehk umbes 48,5%  potentsiaalseist taotlejaist.
„Arvestades, et tegemist on kolme kuu tulemusega ning nüüdseks on jäänud avalduse esitamiseks vaid ühe kuu jagu aega, tuleb tõdeda, et koduomanikud ei ole eriti altid maamaksuvabastust taotlema,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. Maamaksust vabastamise avaldusi hakati vastu võtma 1. septembril.
Maamaksuvabastusele on õigus koduomanikul, kes on end hiljemalt 1. jaanuariks 2012 rahvastikuregistris samale aadressile elama registreerinud. Sellest tingitult on end rahvastikuregistris tallinlaseks registreerinud 533 inimest.
Võrk lisas, et korteriomandi juurde kuuluva mõttelise osa eest on õigus maamaksuvabastust taotleda ka kõigil korteriomanikel ning vastupidi levivatele kuuldustele ei sea maamaksust vabastamine kinnisvara kasutamisele mitte mingisuguseid kitsendusi.
Avalduse esitanuist 42% kasutasid elektroonilise esitamise võimalust (36 378 avaldust), 58% vormistas avalduse teeninduspunktis (50 837 avaldust). Avalduste esitamisel on olnud aktiivseimad Nõmme (51,8%) ja Kristiine (51,5%), passiivseimad aga Kesklinna linnaosa (41,5%) elanikud.
Tallinn vabastab maamaksust kodualuse elamumaa kuni 1500 m2 ulatuses. Tulenevalt maamaksuseadusest on maamaksust vabastamise aluseks vabastuse taotleja esitatud vormikohane avaldus.
Täpsem teave avalduse esitamise võimaluste kohta on olemas maamaksuvabastuse kodulehel www.tallinn.ee/maamaksuvabastus.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele