• 12.10.11, 16:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Äriseadustiku muudatused vähendavad äriühingute aruandlusele kuluvat aega

Täna võeti riigikogus vastu äriseadustiku muudatused, mis lihtsustavad äriühingute aruandlus- ja dokumenteerimisnõudeid ühinemiste või jagunemiste korral, vähendades ettevõtjate halduskoormust.
 Justiitsminister Kristen Michali sõnul aitab uuenenud äriseadustik läbi ühingute halduskoormuse vähendamise oluliselt kaasa ettevõtjate konkurentsivõime paranemisele, kuna vähenevad aruandlus- ja dokumenteerimisnõuded ning jääb rohkem aega pühenduda põhitegevusele.
„Muudatustega vähendatakse aruandluskohustust äriühingute ühinemiste ja jagunemiste puhul ning samuti aktsiaseltsi asutamisel ja aktsiakapitali suurendamisel, kui need toimuvad ühinemise käigus.“ täpsustas minister.
„Mul on ka isiklikult heameel, et esimene eelnõu, mille riigikogu justiitsministeeriumi poolt saadetuna vastu võttis on just ettevõtluskeskkonda parandav eelnõu. Sama joont jätkame ka tulevikus, sest mida lihtsam on ettevõtlusega tegeleda, seda jõukamaks ja iseseisvamaks Eesti inimesed saavad. Lisaks pole majanduskriisile paremat vastust kui hea ettevõtlusekeskond ja võimalus tegutseda,"  sõnas justiitsminister Michal
Äriseadustiku muudatustega võimaldatakse edaspidi aktsiaseltsidel teha ühinemis- ja jagunemisdokumendid aktsionäridele kättesaadavaks nende avalikustamisega ühingu kodulehel. See puudutab näiteks ühinemis- ja jagunemislepingu ning audiitori aruannete avalikustamist, samuti kolme viimase majandusaasta aruande esitamist.
Samuti võivad aktsiaseltsid edaspidi äriregistrile esitamise asemel ühinemis- ja jagunemislepingu avalikustada oma kodulehel.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele