• 02.07.09, 01:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Riigihangete vaidlustamine muutus lihtsamaks

Riigihangete ameti juures asuv vaidlustuskomisjon on nüüd kohtueelne asutus, mis annab pakkujale paremad võimalused oma õigusi kaitsta.
Riigikohus tegi 8. juunil 2009 põhimõttelise otsuse riigihangete vaidlustuste kohta. Riigihangete seadus sätestab, et kui pakkuja ei ole rahul hankija otsusega, saab ta esitada vaidlustuse riigihangete ameti juures olevale vaidlustuskomisjonile. Komisjon langetab otsuse, mis on hankijale kohustuslik.
Enne 8. juunit käsitleti vaidlustuskomisjoni esimese astme kohtuna, vaidlustuskomisjoni otsuse sai edasi kaevata ringkonnakohtusse, mitte halduskohtusse. Kui pakkuja ei olnud tehtud otsusega rahul, võis ta minnakohtusse, kuid oli ka ette teada, et hankemenetlususes enam osaleda ei õnnestu, sest ringkonnakohus tavaliselt hankemenetlusi ei peatanud.Vaidlemine vaidlemise pärast ei ole mõistlik, seetõttu enamasti lihtsalt loobuti otsuse vaidlustamisest.Alates 8. juunist on vaidlustuskomisjon kohtueelne asutus. Kui selle otsusega ei nõustuta, saab halduskohtusse esitada kaebuse koos hankemenetluse peatamise taotlusega. Halduskohus otsustab menetluse peatamise või peatamata jätmise üle. Võrreldes asja lahendamisega ringkonnakohtus, võib eeldada, et hankemenetlusi peatatakse senisest rohkem.Pakkujate vaidlustusvõimalused on nüüd avardunud. Loodetavasti ei kasutata seda pahatahtlikult. Vaidlustuskomisjoni otsuste põhjendused aga jäävad olulisteks ka pärast 8. juunit, sest arvestades hankijate soovi vähendada ajakulu, on hankijal sisuliselt kohustuslik neid järgida.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele