Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis tutvustati ametiasutustele siseturu infosüsteemi, mis on loodud selleks, et parandada teabevahetust Euroopa Liidu liikmesriikide haldusasutuste vahel.
1. märtsist käivituv siseturu infosüsteemi (IMI) pilootprojekt on mõeldud teenuste vaba liikumise tagamiseks ning koostöö parandamiseks. Infosüsteemi leiab aadressilt
http://ec.europa.eu/internal_market/imi-net/index_et.htmlSiseturu infosüsteem (IMI) on elektrooniline teabevahetussüsteem, mis annab liikmesriikidele võimaluse teha paremat igapäevasest koostööd siseturu õigusaktide rakendamisel. IMI on loodud selliste praktiliste probleemide lahendamiseks nagu haldus- ja töökultuuri erinevused, erinevad keeled ja kindlate partnerite puudumine teises liikmesriigis. Süsteemi eesmärk on vähendada halduskoormust ja suurendada liikmesriikide vahelise igapäevase koostöö tulemuslikkust. Näiteks saab teha päringut Eestis või ükskõik millises teises liikmesriigis tegutseda sooviva ettevõtja tausta kohta - uurida vajadusel välja talle teistes liikmesriikides väljastatud kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide tõepärasus, kas isikul on kehtiv karistus mõne teise liikmesriigi karistusregistris, kas esineb maksejõuetus jne
IMI võetakse esialgu kasutusele muudetud kutsekvalifikatsioonide direktiivi (2005/36/EÜ) sätete järgimiseks, mis käsitlevad asutuste vastastikust abistamist. 2009. aasta detsembrist hakatakse IMI-süsteemi kasutama ka teenuste direktiivi (2006/123/EÜ) halduskoostöö sätete raames.
IMI-süsteemi rahasta
b
IMI-süsteemi teenuste direktiivi pilootprojekti alguse tähistamiseks korraldab Euroopa Komisjon 25. veebruaril 2009 Brüsselis konverentsi IMI-süsteemist teadlikkuse tõstmiseks: „IMI-võrgustik ja teenuste direktiiv – haldusasutuste vaheliste kontaktide ja usalduse loomine”
.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.