Vabariigi Valitsus kiitis neljapäeval, 11. detsembril heaks rahandusministeeriumi eelnõu, millega suurendatakse riigipoolset tegutsemiskiirust finantsstabiilsuse tagamisel.
Tegemist on esimese osaga kahest eelnõust, mille ettevalmistamises leppis valitsus kokku oktoobri lõpus toimunud kabinetinõupidamisel. Planeeritavate muudatuste eesmärk on riigipoolse finantskriiside ennetamise ja juhtimise senisest operatiivsemaks ja tõhusamaks muutmine.
Eelnõu kohaselt täiendatakse Riigikogu töö- ja kodukorra seadust selliselt, et Riigikogul tekib võimalus langetada finantskriisi ära hoidmiseks või maandamiseks otsus kiirendatud korras ehk ühe lugemisega. Teise olulisema muudatusena kaasajastatakse eelnõuga riigieelarve baasseadust. Muudatuste peamine eesmärk on täpsustada stabiliseerimisreservi vahendite kasutamise, riigipoolsete laenude ja garantiide andmise sihtotstarvet ning tingimusi finantskriisi olukorras. „Erinevalt paljudest teistest riikidest ei ole Eesti finantssektoris ilmnenud suuremaid probleeme ning reaalne vajadus eraldi stabiliseerivate meetmete üle puudub. Samas ei tohi arvata, et Eestit maailma arengud üldse mõjutada ei saa,” ütles rahandusminister Ivari Padar. Lisainfo:
Piret Seeman
RahandusministeeriumAvalike suhete osakondTel.
611 3035
Mobiil: 524 4244
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.