Sel nädalal, 11.-12. juunil Bulgaarias Varnas toimunud Euroopa maksuhaldurite organisatsiooni IOTA (Intra-European Organisation of Tax Administrations) 11. peaassambleel valiti Eesti selle nõukogusse.
Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav ütles, et valituks osutumine kinnitab Eesti maksuhalduri head mainet Euroopa kolleegide hulgas. "Valituks saamine tähendab meie jaoks suurt vastutust, aga ka võimalust kaasa rääkida maksuhaldurite arengus ja rahvusvahelise koostöö kujundamises, " ütles Aav.
Maksu- ja Tolliameti ajend kandideerida IOTA nõukogusse oli soov aidata kaasa IOTA eesmärkide saavutamisele, pakkudes selleks oma kogemusi, mis on saadud Eesti Maksuameti ülesehitamisel, tolli-ja maksuameti liitmise ning eduka e-teenuste rakendamise käigus.
Organisatsiooni IOTA 11. peaassambleel osales üle saja delegaadi liikmesorganisatsioonidest ning vaatlejad mitmetest rahvusvahelistest organisatsioonidest (DG TAXUD, CATA, OECD, SGATAR), Hiinast ja Jaapanist. Traditsioonikohaselt oli üks päev pühendatud sisulistele aruteludele. Käesoleva aasta teema oli “Elektroonilised teenused maksumaksjale kaasaegses maksuadministratsioonis”. Eesti poolt tegi ettekande Eestis kasutatavatest elektroonilistest lahendustest maksumaksjate teenindamisel ameti peadirektori asetäitja Dmitri Jegorov.
Teisel päeval arutati organisatsiooni administratiivseid küsimusi, näiteks kinnitati 2008.a. eelarve ja tööplaan, uued finantsreeglid, tehti vajalikud põhikirjamuudatused, kuulati ära ja kinnitati siseaudiitorite aruanne, võeti vastu kolm uut liiget, valiti uueks eesistujaks Sloveenia ning uue täitevkogu liikmed, kes hakkavad kujundama organisatsiooni tegevust eeloleval aastal.
IOTA (
http://www.iota-tax.org/) on mittetulunduslik organisatsioon, mille missiooniks on edendada Euroopa maksuadministratsioonide vahelist koostööd ja toetada nende arengut vastavalt iga organisatsiooni liikme vajadustele.
Organisatsiooni loomise otsus tehti 1996.a. oktoobris Varssavis peetud Kesk- ja Ida-Euroopa ning Balti riikide maksuadministratsioonide konverentsil. Seda otsust toetasid Euroopa Liit ja tema tolleaegsed 9 liikmesriiki, Rahvusvaheline Valuutafond, OECD, CIAT ning Ameerika Ühendriigid.
Tänaseks on IOTA-l 40 täisliiget (Euroopa riikide maksuhaldurit) järgmistest riikidest: Albaania, Aserbaidžaan, Austria, Belgia, Bulgaaria, Bosnia ja Hertsegoviina, Eesti, Gruusia, Hispaania, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Läti, Makedoonia, Malta, Moldova, Montenegro (S&M), Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Republika Srbska (B&H), Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Serbia (S&M), Slovakkia, Sloveenia, Soome, Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik, Šveits, Taani, Tšehhi, Ukraina ja Ungari ja 1 assotseerunud liige: Jordaania.
Oma eesmärke realiseerib IOTA eelkõige oma liikmeskonnale koolituse ja temaatiliste töögruppide tegevuse korraldamise kaudu.
Lisaks oma täis- ja assotsieerunud liikmeskonnale teeb IOTA tegevusprogrammi elluviimisel koostööd Euroopa Komisjoni ja Majanduskoostöö ja -arengu Organisatsiooniga (OECD).
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.