Millised on võimalused negatiivse omakapitali taastamiseks ning milliste maksuõiguslike nüanssidega peab arvestama?
- Marko Saag küsib raamatupidajatelt ja juhtidelt, kas nad teavad kõiki võimalusi, kuidas taasatada ettevõtte negatiivset omakapitali Foto: Raul Mee
Majanduskeskkond on Eestis olnud pikalt languses, mis võib ettevõtete omakapitali viia negatiivseks või veelgi negatiivsemaks.
Kuidas teha nii, et ettevõttele lõppeks 2024. aasta positiivse omakapitaliga?
Kui äriregistrile esitada negatiivse omakapitaliga aruanne, tuleb vastu peagi kiri, kus sellele juhitakse tähelepanu ja ettevõttel on kohustus viia omakapital seadusega ettenähtud nõuetega vastasusse.
Kui negatiivse omakapitali taastamiseks midagi ette ei võeta, võidakse äriühing kohtumäärusega ÄS § 203 alusel lõpetada.
Oled sa kursis nende riskidega ja tead täpselt, mida vaja teha või mida peab tegema sinu raamatupidaja? Kõige olulised teemad seoses ettevõtte omakapitaliga:
- Kapitali suurendamine ja ülekurss
- Kapitali vähendamine
- Laenu konverteerimine kapitali ja ülekurssi
- Miks nõudest loobumine on halvim võimalik lahendus
- Allutatud laenu kajastamine omakapitalis
- Vabatahtlik reserv ja selle kajastamine ning deklareerimine
Maksuekspert Marko Saag kutsub sind oma teadmisi täiendama ja küsimusi küsima veebiseminaril 11. detsembril kell 11.00-13.00.
SIIT leiad kogu vajaliku lisainfo.
Veebiseminaril käime läbi kõik võimalused negatiivse omakapitali taastamiseks ning vaatame nende maksuõiguslikke nüansse. Vaatame ka dokumentide näidiseid selliste toimingute teostamiseks.
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.