Valitsus jõudis riigi eelarvestrateegia heakskiitmise eel kokkuleppele ka selles, et tööandjal võimaldatakse vabatahtlikult töötajale hüvitada 2. ja 3. haiguspäev ilma selle eest sotsiaalmaksu tasumata.
- Plaanis on haiguspäevade vabatahtliku hüvitise maksuvabastus Foto: Pixabay
Sotsiaalministeerium teavitab, et alates 2017. aastast on tööandjal vabatahtlikult võimalus hüvitada töötajale 2. ja 3. haiguspäev selle eest sotsiaalmaksu tasumata. „Maksuleevenduse eesmärgiks on motiveerida tööandjaid esimesi haiguspäevi hüvitama ning seekaudu hoidma oma töötajate tervist. Ei ole saladus, et täna käib tuhandeid inimesi haigena tööl, et palgas mitte kaotada. See ei ole normaalne, mistõttu on mõistlik, et riik tuleb siinkohal tööandjale poolele teele vastu ega käsitle neid kulusid erisoodustusena,“ selgitas minister. Tööandjal on seadusest tulenev kohustus hüvitada töötajale 4.-8. haiguspäev. Seejärel võtab kohustuse üle haigekassa.
Rahandusministeeriumi teatel on muudatused kavandatud jõustuma 1. jaanuaril 2017 ning need on kavas sisse viia sotsiaalmaksu seadusesse.
Lisaks nõustus valitsus valmistama ette alates 2018. aastast tööandja vabastamist erisoodustusmaksust töötaja teatavatele taastusraviteenustele, nt taastusarsti konsultatsioon, füsioteraapia, tegevusteraapia, kõneravi ja kliinilise psühholoogi teenus.
Spordi- ja tervisekulude vabastamise kohta erisoodustusmaksust loe
SIIT.
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.