Aastaaruande elektrooniline esitamine tähendab vähemalt esimesel kasutuskorral suuremat õppimist ja teadupoolest läheb kõik palju libedamalt, kui keegi ette näitab. Raamatupidamisfirma Rödl & Partner OÜ juhataja Reidi Strandberg ja tehnokratt Peeter Marvet panid raamatupidajatele abiks kokku ekraaniviisorid.
Ühel ilusal päeval helistas Peeter Marvet ja kurtis, et oli mitu tundi tegelenud oma korteriühistu aastaaruande elektroonilise esitamisega ja jäänud mõttesse nii mõnegi koha peal, mis tema IT-loogikaga kokku ei passinud.
Võib olla on veel keegi jännis, arvas Pets. Ja et tema ei viitsi päris kõiki juhendeid läbi lugeda, et mis oleks kui teeksime väikese ja efektiivse elektroonilise abivahendi?
Mõte oli nii vahva, et haakisin sellest kohe kinni ja nii me istusimegi päevakese koos ja tegime valmis 6 lühikest õpetust, mille vaatamise järel peaksid küsimused aastaaruande esitamisest lahendused leidma.
SIIT.Mängisime Peetriga sellist mängu, et esitame korteriühistu aruannet. Aga et asi liiga lihtne ei oleks, siis oli meil natuke keerulisem korteriühistu ja ma valmistasin Excelis ette ühe aastaaruande faili, mis sisaldas põhiaruandeid ja lisasid ning see Excel on meil videos ka kogu aeg kõrval näha.Jagasime aruande esitamise etappideks ja panime igale etapile eraldi pealkirja, et oleks lihtsam käsitleda ja korraga vaatamiseks piisavalt lühike, et meelde jääks.Info aruannete esitamise kohta ehk ekraaniviisorid leiad
Töö käigus tekkisid meil ka nii mõnedki ettepanekud, mida järgmistel aastatel portaalis parandada võiks.Portaal ei ole täna kindlasti perfektne, täiendamist on seal võimalik ja vajalik veel palju teha, kuid tahaksin tunnustada tegijaid, sest küllaltki lühikese ajaga on süsteem käima saadud ja ma olen kindel, et ta paraneb järgmistel aastatel oluliselt.Meie büroo kogemused on näidanud, et asjalikele küsimustele elektroonilise portaali kohta saab RIK-ist ka kiiresti ja pädevaid vastuseid.
Autor: Lemmi Kann, Reidi Strandberg
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.