„Selle tulemusena peaks just väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ning mittetulundusühingutele muutuma majandusaasta aruande koostamine tänasega võrreldes lihtsamaks ning kvaliteetsemaks.“
Uut aruannete esitamise korda tervitas ka Eesti kaubandus-tööstuskoja peadirektor Siim Raie.
"Eraisikutena oleme harjunud korra aastas täitma elektroonilist tuludeklaratsiooni. Sarnaseks muutub nüüd olukord ka äriühingutele ja mittetulundusorganisatsioonidele,“ märkis Raie. „Riigi teavitamine oma ettevõtte tegevusest ning tulemustest saab olema ühtse korra kohaselt, dubleerimist vältides ning turvaline."
Aaviku sõnul näeb uue süsteemi rakendamine ette kahesugust üleminekuaega. „Esiteks on kõigil võimalik kuue kuu jooksul uue süsteemiga tutvuda, sest aruanded tuleb esitada alles poolaasta lõpuks. Lisaks on esimesel aastal võimalik aruannet esitada ka paberil ja notari kaudu.“
Tema sõnul tegutsetakse samas aktiivselt selle nimel, et majandusaasta aruande esitajad muudatustega kursis oleksid. „Lisaks ettevõtjate teavitamisele käivad RIKi spetsialistid raamatupidajatele mõeldud seminaridel ja koolitustel, koostöös kaubandus-tööstuskoja ning rahandusministeeriumiga hakatakse korraldama ka tasuta koolitusi,“ selgitas asekantsler.
RIKis avatakse koolitusklass neile, kes soovivad abi aruande esitamisel, samuti pakutakse kasutajatuge nii RIKi infotelefonil kui ka e-posti vahendusel. Välja töötatakse ka põhjalikud kasutusjuhendid eesti, vene ja inglise keeles.
Käesoleval aastal on plaanis korraldada kolm tasuta koolitust, uuel aastal aga kuni aprillini juba 50-60 koolitust.
Järgmised tasuta koolitused toimuvad: